• Index
  •  » Pytania...
  •  » Podstawowe pytania na którę muszę poznać odpowiedź w miarę szybko

#1 01-04-2010 19:36:30

łukaszek

Użytkownik

Zarejestrowany: 01-04-2010

Podstawowe pytania na którę muszę poznać odpowiedź w miarę szybko

Witam, nie wiem czy to forum w ogóle działa i czy ktoś mi odpowie, ale i tak muszę spytać.
1. Czy jeszcze nie jest za późno aby zabrać się za wyjazd do aber (chodzi mi o pierwszy semestr letni 2010/2011) ? sprawa jak najbardziej przemyślana tylko jakoś zaspałem z załatwianiem wszystkiego trochę.
2. Jak mam wziąć udział w rekrutacji na studia i jakie papiery są potrzebne ? (czy muszę tłumaczyć świadectwo maturalne i z końca LO przez tłumacza przysięgłego ?)
3. Ile pieniędzy potrzebuję na start, na tak zwany rozruch.
4. Jak szybko powinienem wyjechać czy koniec maja początek czerwca to dobra opcja ?
5. Czy powinienem szukać już zakwaterowania przez internet czy dopiero po przyjeździe na miejsce ? (Chodzi mi o to czy nie będę miał problemu ze znalezieniem noclegu)
Jak mi się coś jeszcze nasunie to będę pytał.

Offline

 

#2 09-04-2010 14:16:57

sokoow

Użytkownik

Zarejestrowany: 24-03-2010

Re: Podstawowe pytania na którę muszę poznać odpowiedź w miarę szybko

skontaktuj się z Panią Bożeną ona Ci szybko wszyustko wytłumaczy :)

Offline

 

#3 17-04-2010 10:48:30

łukaszek

Użytkownik

Zarejestrowany: 01-04-2010

Re: Podstawowe pytania na którę muszę poznać odpowiedź w miarę szybko

a jak mogę się z nią z kontaktować ?

Offline

 

#4 18-04-2010 15:06:46

Virginia

Użytkownik

Zarejestrowany: 23-02-2010

Re: Podstawowe pytania na którę muszę poznać odpowiedź w miarę szybko

Na stronie www.brytanka.com jest do niej kontakt.
Spróbuję Ci odpowiedzieć na zadane pytania w razie możliwości :)

1. Czy jeszcze nie jest za późno aby zabrać się za wyjazd do aber (chodzi mi o pierwszy semestr letni 2010/2011) ? sprawa jak najbardziej przemyślana tylko jakoś zaspałem z załatwianiem wszystkiego trochę.
Składaj jak najszybciej, na niektóre kierunki są jeszcze miejsca, a na niektóre już nie. Ale nie czekaj do tzw. 'clearingu' składaj od razu.

2. Jak mam wziąć udział w rekrutacji na studia i jakie papiery są potrzebne ? (czy muszę tłumaczyć świadectwo maturalne i z końca LO przez tłumacza przysięgłego ?)
Musisz się zarejestrować na stronie UCAS (ucas.com) wypełnić formularze, napisac list motywacyjny i list polecający od nauczyciela/wykładowcy. Jeśli dopiero zdajesz maturę, to musisz zaznaczyć, że oczekujesz na wyniki. A jeśli masz już to wpisujesz procenty. Jeśli chodzi o kopie świadectwa lub tlumaczenie, to niestety nie wiem, sama jestem ciekawa jak to będzie. Wiem tyle, że muszę mieć je ze sobą we wrześniu.

3. Ile pieniędzy potrzebuję na start, na tak zwany rozruch.
Jeśli o to chodzi, to widziałam, że na stronie aber.pun.pl jest to fajnie wyjaśnione.

4. Jak szybko powinienem wyjechać czy koniec maja początek czerwca to dobra opcja ?
To zależy co chcesz robić, jeśli do pracy, to powinieneś wtedy znaleźć. Semestr zaczyna się pod koniec września i wtedy też można przyjechać.

5. Czy powinienem szukać już zakwaterowania przez internet czy dopiero po przyjeździe na miejsce ? (Chodzi mi o to czy nie będę miał problemu ze znalezieniem noclegu)
Jak pisałam powyżej to zależt od tego kiedy przyjedziesz i gdzie chcesz mieszkać. Jeśli wybierasz akademik, to jest on dostępny od połowy września, jeśli wybierasz sektor prywatny to radzę szukać wcześniej lub ewentualnie przespać się w jakimś hotelu/motelu, których podobno jest sporo, w końcu to miejscowość wypoczynkowa.

Offline

 
  • Index
  •  » Pytania...
  •  » Podstawowe pytania na którę muszę poznać odpowiedź w miarę szybko

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plświnki morskie rasy skinny wczasy w Wisełce